Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemichal8700 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt CZARUŚ w IGN Projekt
19820 odwiedzin | wpisów: 68, komentarzy: 143, obserwuje: 17
 

wylewki zrobione:)

autor: michal8700 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (6)
Tytuł: Ogrzewanie
autor:tarnina  dodano: 2016-08-10 | 09:54:31
Wygląda Super! Czy zastanawialiście się może nad rezygnacją z kaloryferów i pozostawieniem tylko ogrzewania podłogowego z kominkiem? Rozważamy takie rozwiązanie i jestem ciekawa waszych doświadczeń oraz opinii fachowców. Jak dobrze pójdzie niedługo też zacznę wrzucać zdjęcia, ale na razie stawialiśmy tylko czoło administracji :)
Tytuł: Odp
Odpowiedź do tarnina
autor:michal8700  dodano: 2016-08-10 | 12:17:16
Znam osoby które mają tylko ogrzewanie podłogowe i sobie chwalą. Ale moje zdanie jest takie że ogrzewanie podłogowe ok ale musi być też inna alternatywa. W pokojach nie chciałem podłogówki. Dlatego że z paneli będzie się unosił kurz i o alergie bardzo łatwo. W salonie mamy tylko jeden kaloryfer który możemy zdjąć w każdej chwili i używać podłogówki. Jeśli myślicie o rezygnacji z grzejników to radziłbym zrobić wyjścia pod grzejniki bo nigdy nie wiadomo cóż ogrzewanie podłogowe da rade, czy nic się nie zepsuje itd itd. Jak przyjdzie zima bardzo mroźna to sama podłogówka może nie dać rady tym bardziej że ogrzewanie podłogowe ma chodzić delikatnie (grzać delikatnie) specjalista mi powiedział że"ogrzewanie podłogowa jak chodzi to mam nie czuć że jest mi ciepło czy zimno w stopy tylko mam być kompromis. Proszę sobie wyobrazić morźną zimę. Będzie ciężko ogrzać dom. A co do kominka to nie znam osoby która by grzała dom kominkiem. Kominek to bajer tylko na okazję. W trakcie palenie w kominku zawsze ucieknie nam popiół, dym, sadza. Ludzie mówią mi nie rób kotłowni z salonu. Ja też jestem zwolennikiem tej teorii:-)więc jak chcecie tylko ogrzewanie podłogowe mówimy o patrze, to radzę wyciągnąć tez wyjścia pod grzejniki. A i jeszcze jedno. Podłogówki długo się rozgrzewają, kolega ma tylko to na patrze to mija sporo czasu zanim jest ciepło na patrze. Tylko Podłogówka jak już ale przy ogrzewaniu gazem i z piecem kondensacyjnym który cały czas chodzi.
Odpowiedź do michal8700
autor:tarnina  dodano: 2016-08-10 | 17:57:52
Dzięki :) zastanowię się jeszcze. Argumenty sensowne.
Tytuł: domek
autor:m.strzelec  dodano: 2016-08-14 | 20:03:26
Witam serdecznie, jestem początkujący na stronie. Nie doszedłem jeszcze do tego, jak wysłać prywatne wiadomości. Proszę mi powiedzieć, czy cena całego Czarusia, czyli 224 000 + vat= ok. 280 000 to realny wydatek według Pana? Chciałbym kupić ten projekt, ale nie mam kompletnie doświadczenia i proszę o poradę i informację, czy zmieści się Pan ze stanem "pod klucz" poniżej 300 000? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tytuł: Odp
Odpowiedź do m.strzelec
autor:michal8700  dodano: 2016-08-14 | 21:34:59
Proszę napisać na mojego maila michal8700@interia.pl
Opiszę wszystko i wytłumaczę co trzeba:-)za dużo tego pisania na forum:-)
Tytuł: Tarnina
autor:gwiazdka1legnica  dodano: 2016-09-05 | 14:23:06
Co do ogrzewania podłogowego. To potwierdzam mam i sobie chwale. Zimy narazie sa ciepłe i prawie gazu nie spałam.ogrzewnie domu tańsze niż opłaty za mieszkanie. Nie ma tez problemu z kurzem w pokojach z panelami, odkłada sie w miejscach gdzie nie ma ruchu, najczęściej rogi i zakamarki.
Żona alergiczka i nic nie narzeka i nie choruje.

Dach skończony :)

autor: michal8700 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plCzas na dach:)

autor: michal8700 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

 Przyszedł czas na dach.

Kupiliśmy dachówke Creaton Titania Czarna Glazura i do tego rynny metalowe;)
blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (7)
Tytuł: Cokół
autor:michal8700  dodano: 2016-08-01 | 07:40:42
Witam wszystkich na blogu, mam pytanie za 100 punktów:-) kilka osób mówiło nam że masz dom jest strasznie niski. Fakt jest niski bo nie robiliśmy ściany kolankowej. Szczerze to ja tego nie widzę i dom mg się podoba jaki jest obecnie. A jakie jest wasze zdanie?:-) jedyną możliwością na powiększenie go to odkopanie go i zrobienie cokóła. Ale szczerze to wydatek z odkopaniem i zrobieniem np z kamienia cokóła. No i wtedy dojdzie mi 1 może 2 schodki. Co wy o tym sądzicie, zostawić czy coś zmieniać?:-)
Tytuł: Proporcje
Odpowiedź do michal8700
autor:tarnina  dodano: 2016-08-01 | 18:48:26
Witam, od dawna obserwuje blogi związane z Czarusiem. Też zastanawiamy się nad realizacją tego projektu, między innymi ze względu na ładne proporcje. Dom nawiązuje trochę do dworków w typie polskim, lecz ma znacznie niższy dach (przez to tańszy). Wprowadzenie ganków na jednej lini okapu tworzy wrażenie jednej bryły o urozmaiconej formie. To sprawia, że oko się nie nudzi. Jeżeli podwyższyć dom bez utraty walorów estetycznych, to raczej, przez podwyższenie więźby (tj, w dworkach). Taki zabieg zwiększa koszty pokrycia. Niestety ściana kolankowa ma w tym wypadku dwa minusy: albo zadaszenie ganków będzie zbyt wysokie, albo znajdzie się poniżej linii okapu. Przez to dach staje się prosty niczym w zwykłej chałupie. Szkoda. Podmurówka raczej nie będzie działała fajnie, chyba, że będzie spełniała rolę schodów, takiego cokołu jak w greckiej antycznej świątyni :)
Tytuł: Odp
Odpowiedź do tarnina
autor:michal8700  dodano: 2016-08-01 | 19:11:14
Dzięki za odp.
Dach powinien mieć kąt 24% a my zrobiliśmy 30% z racji że 24 to jednak za mało. Widzieliśmy w okolicy domy z takim kątem dachu i nie podobało nam się to (kwestia gustu) w sumie racja, dom ma do czegoś nawiązywać i ma być w pewnym stylu więc raczej nic nie zmienimy:-)
Tytuł: Koszty dachu
Odpowiedź do tarnina
autor:michal8700  dodano: 2016-08-01 | 19:33:54
A tak dla potomnych to zwiększenie kątu dachu z 24 na 30 stopni wiąże się z większym kosztem materiału i robocizny. Nam wyszło więcej około 15 %:-)
Odpowiedź do michal8700
autor:tarnina  dodano: 2016-08-02 | 12:56:19
Jeżeli poddasze nie będzie użytkowe, to nie ma potrzeby podwyższania czegokolwiek :)
autor:drozdolinka  dodano: 2016-08-09 | 22:01:47
Idziecie jak burza - pięknie u Was! :D mam pytanie co do okien gdzie Wam tak tanio je wyliczyli ja mam 13 okien i krzyknęli sobie 18tys ze zniżkami jak bramę u nich weźmiemy, dodam że wybrałam identyczne jak Wy!
Tytuł: Odp
Odpowiedź do drozdolinka
autor:michal8700  dodano: 2016-08-10 | 08:04:11
Niby my mamy 12 otworów ale 4 małe okna. Proszę sobie wyliczyć metry kw.
U nas jest ich 19. Proszę policzyć bez okien dachowych. Zawsze mogę poprosić moją znajomą na wyliczenie kosztów waszych okiem:-)